איתור רטיבות

מהיכן מגיעה רטיבות לקירות הבית?

כמובן שבמידה והכל תקין אין בעיה והכל מצוין. אבל לפעמים אנחנו מזהים או אפילו חושדים בכך שיש נזילה כלשהיא מתחת לפני השטח של הבית, אז איך מגלים ומאתרים את הרטיבות? תחילה יש להבין שהרטיבות יכולה להגיע משלוש מוקדים עיקריים:

  • בעיה באיטום – במקרה זה לא מדובר בכלל בצנרת, אלא באיטום של הגג או קירות הבית, שהם הגורמות לכך שמי גשמים ייכנסו ויחדרו לתוך הבית. במקרה שזהו המצב, נצטרך לזהות מהו המיקום המדויק של הבעיה באיטום, ולהזמין בעל מקצוע שיאטום לנו את הגג כמו שצריך.
  • בעיה בצנרת המים – ניתן לגלות אם מקור הבעיה בצנרת המים על ידי התבוננות פשוטה בחשבונות המים שאתם מקבלים כל חודש – אם בחודש האחרון הסכום שנגבה ממכם גבוה באופן משמעותי מהחודשים שקדמו לו – ייתכן מאד שמדובר על נזילה בצנרת המים. תוכלו לוודא בדיקה זו על ידי שתסגרו את כל הברזים בבית (כולל את מכונת הכביסה ומדיח הכלים) ותסתכלו על שעון המים בחוץ – אם הוא עדיין ממשיך לזוז, למרות שכל מערוכת המים סגורות – קרוב לוודאי שיש בעיה בצנרת המים.
  • בעיה בביוב – כאן הבעיה תתגלה במהרה יחסית, המים בכיור לא ירדו, הצפה בשירותים או פשוט ריח לא נעים של ביובית בחצר הבית – כל אלו מצביעים על בעיה בצנרת הביוב.

איך מזהים מהו שורש הרטיבות?

בסופו של דבר, אף אחד מאיתנו לא ניחן בראיה ביונית לראות דרך קירות, ולכן אנחנו רק יכולים להסיק לראות ביטויים גלויים של נזילות מים, כמו שכתבנו קודם, או בצורת רטיבות על הקיר ועובש. אך ברור שלא מספיק לסייד ולצבוע את הקיר, אלא יש צורך לזהות מהו מקור הרטיבות המדויק.

איך עושים את זה?

אם בעבר היה צורך להרים את הבלטות ולשבור קירות בחיפוש נואש אחר מקור הטפטוף שבצנרת. היום יש דרכים פשוטות נקיות ומדויקות יותר לאיתור נזילות בבית. מדובר על מכשירים טכנולוגיים איכותיים במיוחד, שצריך מומחים ומקצוענים שיודעים איך לתפעל אותם, וכן לבחור בשיקול דעת נכון מהי הדרך הנכונה לאיתור נזילות על פי תנאי השטח הייחודיים של הבית שלכם.

אילו שיטות יש לאיתור נזילות?

ישנם 3 שיטות מרכזיות לאיתור מקור נזילות המים בבית:

  1. מצלמה טרמית – מצלמה טרמית איננה מצלמה רגילה, אלא מצלמה שמזהה שינויים בחום וקור. כשיש רטיבות במקום מסוים מאחורי הקירות בבית, המצלמה הטרמית מזהה זאת בצורה ברורה ומיידית.
  2. גז ידידותי – במקומות בהם לא ניתן להשתמש במצלמה טרמית, כגון בחצר וכיוצא בזה, אנחנו משתמשים בשיטה אחרת: מנקים את הצינור לחלוטין, על ידי זרם מים חזק, ומייבשים אותו. לאחר מכן מכניסים לתוך הצינור גז חנקן ידידותי לסביבה (לא מזיק, אל תדאגו), ומכשיר מיוחד שבודק מהיכן יש דליפת גז, ועל ידי כך מוצא את מקור דליפת המים. וניתן לתקן את הצינור בצורה ממוקדת, על פי רוב בשיטת ה"טלאי", שסותם את מקום הסדק.
  3. מכשיר אקוסטי – יעיל דווקא במקומות שאין בם רעשי רקע חזקים. מדובר על מכשיר שיכול לזהות את השינויים בקולות הבוקעים מצינור המים, וכך לזהות את מקור הבעיה.

כל הדרכים הללו לאיתור נזילות מים, הינם קלות, לא משאירות שום הרס ונזק ולכלוך, ומביאות לאיתור מדויק של מקור הבעיה על מנת להמשיך טיפול מדויק ואיכותי. יש להעיר שבמצבים יוצאי דופן הקשורים לתוואי השטח של הבית, אין אפשרות להשתמש באחת מדרכים אלו לאיתור הנזילות, אלא יש צורך להשתמש בדרך המסורתית של שבירת קירות וחיפוש בידיים ובעיניים את מקור הנזילות.

רובוט צילון לאיתור רטיבות - גולן טכנולוגיה מתקדמת לחידוש הצנרת

לסיכום

אם יש לכם נזילה בבית, או אפילו חשש לנזילה בבית, חבל שתשלמו לחברת המים תשלום נוסף, וגם חבל שמראה הבית שלכם ייהרס בעקבות רטיבות ועובש בקירות, אלא פשוט תרימו טלפון אלינו ואנחנו נבצע לכם איתור רטיבות בבית, בצורה היעילה, המקצועית, והאנושית ביותר שתוכלו לקבל.

דילוג לתוכן